LG G4

LG’nin son amiral gemisi G4’ün uluslararası tanıtımı yarın gerçekleşecek. Peki, tanıtım öncesi LG G4 hakkında neler biliyoruz? İşte LG G4 hakkında bildiğimiz her şey.

1428852373_lg-g4-leak36

 

Dünyanın en büyük mobil cihaz üreticilerinden olan LG, yeni amiral gemisinin çalışmalarında en son aşamaya geldi. LG G4 hepimizin bildiği 28 Nisan’da yani yarın uluslararası olarak tanıtılacak. Resmi LG G4 Türkiye tanıtımı ise hemen bir gün sonra yani 29 Nisan’da gerçekleşecek.

03-lg-g4

 

LG G4’ün tanıtılmasına saatler kalmışken isterseniz bugüne kadar LG G4 hakkında ortaya çıkan tüm bilgilere göz atalım ve genel olarak LG G4 hakkındaki tüm bilgileri bir araya getirelim.

LG G4’ün tasarımı nasıl olacak?
LG G4 genel anlamda geçtiğimiz yılın amiral gemisi modeli G3’e benzer bir ana yapı ile gelecek. Yani G2 ve G3 arasındaki gibi ciddi bir tasarımsal fark göremeyeceğiz. Ancak G3’ten farklı olarak ön yüzün tamamı tek renk olacak. Yani ekranın altında LG logosunun olduğu bölüm de ekran çerçevesi ile aynı renge sahip olacak.

01-lg-g4

 

Ön yüzü bırakıp arka bölüme geldiğimizde ise bizleri çok sayıda arka kapak karşılıyor. Bu arka kapaklar plastik ve lüks deri olarak ikiye ayrılıyor. Lüks deri tabirini açmak gerekirse, yapılan açıklamalar daha önce Samsung’un yaptığının aksine, gerçek deri hassasiyeti veren suni derinin kullanılacağını gösteriyor. Ancak deri olan G4’ün daha yüksek fiyatlı olacağı da biliniyor. LG G4’ün plastik ve deri kapakları farklı renk ve desenler ile gelecek.

 

02-lg-g4

LG G4‘ün tasarımsal teknik detaylarına geldiğimizde ise, önde Corning Gorilla Glass 4 korumalı 5.5 inç Quad HD Quantum IPS LCD ekran ve 8.9 mm kalınlıkta kasa bilgileri önceki sızıntılarda ortaya çıkmıştı. Ağırlık ve diğer boyut detayları ise halen bilinmiyor.

LG G4’ün kamerası nasıl olacak?

LG G4‘teki en önemli gelişmelerin kamera bölümünde olduğunu söyleyebiliriz. Zira 16 Megapiksel çözünürlüğe çıkan arka kamera, f/1.8 diyaframa ve çok ciddi yazılımsal geliştirmelere sahip.

 

04-lg-g4

 

Paylaşılan tanıtım videolarında, kamera yazılımının bir DSLR kamera gibi pek çok gelişmiş manuel fotoğraf ayarını sunacağını gösteriyor. Ön kamera bölümünde ise detaylı bilgi mevcut değil.

LG G4’ün depolama seçenekleri nasıl olacak?

LG G4, geçen yılın amiral gemisi modeli G3‘ten farklı olarak 3 GB RAM ve32 GB depolama ile tek seçenek olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca kimi haberlerde 64 GB depolama seçeneğinin olabileceği söylense de, bu özelliği doğrulayan kesin bir kanıt yok.

LG G4’ün işlemcisi nasıl olacak?

LG geçtiğimiz yıl G3 ile oldukça fazla ısınma sorunu eleştirisi almıştı. Bu nedenle G3 için pek çok optimizasyon güncellemesi yayınlanmış, ama yine de ısınma sorunun önüne tam olarak geçilememişti.06-lg-g4

 

Aynı sorunu bu yıl yaşamak istemeyen marka, bu yıl G Flex 2’de kullandığı ve hemen ısınıyor eleştirisi alan Snapdragon 810’u, LG G4’te kullanmama kararı aldı. Ortaya çıkan Benchmark sızıntılarında 6 çekirdekli 64 Bit desteğine sahip Qualcomm Snapdrahon 808’in kullanıldığı görülen LG G4, Snapdragon 805 ve Snapdragon 810 arasında bir performans sergileyecek.

LG G4’ün bataryası nasıl olacak?
LG G4, önceki sızıntılardan hatılayacağınız üzere G3’te de kullanılan 3000 mAh batarya ile gelecek. Bu batarya ile rakiplerinden daha üstün görünen LG, ultra güç tasarrufu özelliğinin olmaması nedeniyle, yine rakiplerine yakın bir pil performansı sunacak.

1428852505_lg-g4-leak38

Tags: 
DMCA.com Protection Status